Герої Крут

2013-01-29

29.01.2013 року в читальному залі районної бібліотеки оформлена книжкова виставка- хроніка «Згадаймо юність , що горіла в Крутах» .

Організовуючи цю виставку, бібліотека мала на меті привернути увагу нинішнього молодого покоління до самовідданого і жертовного подвигу, який здійснили українські юнаки під Крутами.

Серед представлених на виставці видань - книга "Крути, Січень 1918 року", куди увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами.

Зміст архівних матеріалів підсилюють статті і виступи видатних особистостей доби Української революції 1917-1921 років.

Про трагічні події, які відбулися у січні 1918 року під станцією крути, йде мова у книзі "Бій відлунав".

Збірник «Герої Крут. Лицарський подвиг юних українців 29 січня 1918 року», адресується передусім ровесникам крутянців - воїнам і студентам, старшокласникам; усім, хто прагне відкрити для себе звитяжну і водночас трагічну сторінку нашої історії.

Зацікавлять читачів матеріали наукових читань "Українська революція 1917-1921 рр: подвиг героїв Крут", збірка "Крути", книга "Героїка трагедії Крут". В цих виданнях на основі спогадів учасників бою, роздумах сучасників і публіцистичним словом осмислюється героїка подвигу юнаків України в ім’я своєї Вітчизни.

Окремий розділ виставки займають поетичні твори, що висвітлюють подвиг юних лицарів України. Тут представлені твори Павла Тичини, , Олександра Олеся, Яра Славутича, Олекси Стефановича, Дмитра Павличка, Миколи Луківа та багатьох інших.

Схиляючись у жалобі перед пам`яттю Героїв Крут, ніколи не забуваймо, що це був щедрий і ніжний цвіт молоді Української держави.

Кiлькiсть переглядiв: 167