Люди полинової долі

2014-12-18

В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує сердце гострим болем. Одна з них - 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Проте Чорнобиль і досі є незагоєною раною.Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров'ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім'я їй - Чорнобиль. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів "дотлівають" у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у ВІЧНІСТЬ.

18 грудня 2014 року в читальному залі центральної районної бібліотеки для учнів Ульяновського ПТУ №11 відбувся вечір-реквієм «Люди полинової долі», присвячений тим, хто стояв щитом між Чорнобилем і Україною – ліквідаторам. Захід підготовлено працівниками бібліотеки спільно з Ульяновським професійно-технічним училищем №11.

У кожного часу свої герої. В цій особливій зоні не потрібно було йти в рукопашну, мчатися крізь шквал куль на кулеметній тачанці, кидатися грудьми на вогонь амбразури, іти на повітряний таран. Для цього не потрібно було, але тільки в прямому значенні. А в переносному потрібно було і те, і друге ,і третє, і в багато разів більше того. Люди зіткнулися з ворогом , страшнішим від чуми, землетрусу, і навіть озброєного до зубів агресора. Цей ворог невидимий, невідчутний, але він жорстокий, підступний і смертельно небезпечний.

Для боротьби з вогнем в Чорнобиль були послані радянські солдати, пожежні, будівельні експерти. Ця група, яка нараховувала 600 тисяч осіб, стала відома як « ліквідатори».

Різними шляхами повела доля у Чорнобиль і наших земляків. Одні потрапили туди за власним бажанням, інших привели професійні обов’язки, або повістка військкомату. Їх були сотні, наших земляків, що відправилися на ліквідацію трагедії всього людства, на зустріч невідомій небезпеці , проявивши мужність, героїзм, відвагу. На сьогоднішній день на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Ульяновської райдержадміністрації станом на 01.12.2014 р. їх залишилося всього 102 .

З вступним словом перед учнями виступив класний керівник групи № 42 Верба Андрій Федорович.

На вечір – реквієм був запрошений учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Чирка Андрій Андрійович – голова громадської організації « Союз Чорнобиль-оберіг», який поділився своїми спогадами про ті страшні події . Ведучі учні Ульяновського профтехучилища № 11 Гура Вадим і Владислав Ляскун висловлювали щирі слова подяки всім ліквідаторам за мужність і героїзм.

Потаємних струн серця торкнулася слайд - презентація «Чорнобиль,трагедія, пам’ять..», яку підготувала провідний бібліотекар Довгошея Лариса Іванівна .

На жаль, багато хто з ліквідаторів вже давно покинули це земне життя. Хвилиною мовчання вшанували всіх, кого вже немає серед нас.

Із заключним словом до присутніх звернулася директор централізованої бібліотечної системи Чабанюк Катерина Дмитрівна, яка закликала доземно схилятися в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.

Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто побував у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин…

Кiлькiсть переглядiв: 158