Пам'яті Небесної Сотні

2015-02-20

/Files/images/P1010001.JPG20 лютого вшановуємо пам’ять Небесної сотні, пам'ять загиблих під час Єврореволюції, Революції гідності, як її називають у народі. Єврореволюція – це національно-патріотичні протестні акції в Україні на підтримку Європейського вектора зовнішньої політики в Україні. Протести почалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і значно поширилися після силового розгону демонстрації у Києві вночі 30 листопада. Під час протестів відбувалися мітинги, демонстрації та студентські страйки. початку Майдану за офіційними даними загинуло більше 100 протестуючих, поранено більше 2000, а кількадесят осіб зникло безвісти. Загальна кількість постраждалих біля 2,5 – 3 тисяч чоловік. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі.І за цю боротьбу, за нашу за вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них молоді, сильні. Ті, що лише починав жити.

З метою вшанування і пам'яті про Небесну сотню, про тих мужніх, незламних українців та їхніх побратимів інших національностей, чиї душі уже на небесах в центральній районній бібліотеці було проведено годину-реквієм "Пам'яті Небесної Сотні..." . Під час проведення було продемонстровано відео фільм « Герої не вмирають», також звучали вірші поетів Ульяновщини Ніни Кашерної, Давида Борони, Ніни Матюшенко. Користувачі бібліотеки мають змогу ознайомитись з фотодокументами, матеріалами про героїв Небесної сотні, які представлені на книжковій виставці « А сотню вже зустріли небеса».

/Files/images/P2190004.JPG

Районна бібліотека для дітей організувала і провела 19 лютого 2015 року літературний ранок: «З Україною в серці, в Україні - живу» для учнів 3 – 6 класів. Під час заходу користувачі ознайомились з книжковою виставкою: «Є держава наша - Україна і є її невтрачений народ!» Були продекламовані вірші Наталії Лавленцевої «Небесна сотня» та вірш невідомого автора «Небесна сотня… Герої не вмирають! Вмирають вороги!» Також , для юних громадян був проведений бібліографічний огляд періодичних видань «Слово і час» та «Народне слово»: «Герої не вмирають!» про наших земляків, які загинули в зоні АТО: Алєксеєва М.В., Бойка Ю.М., Побережця Р.О., Савченка О.Ю., Сніцара П.Л., Хартія В.М./Files/images/P2190007.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 206