Свято Івана Купала

2015-07-07

Свято Купала — одне з найпоетичніших народних свят — сягає своїм корінням у глибину віків. Під різни­ми назвами йогознають у багатьох європейських краї­нах. Припадає воно на середину літа, на період літнього сонцестояння. Свого часу християнська церква приурочила свято до дня Івана Хрестителя, від якого воно запозичило свою нову назву. Відзначають його 7 липня – це час пишного буяння й розквіту природи, а разом з тим короткого перепочинку хліборобів перед початком жнив.

В Україні свято Купала має глибоке коріння в народному побуті і міцну естетичну основу.в наш час традиції його святкування зберігаються і відроджуються, воно і досі полонить нас своєю красою і самобутністю.

За народним звичаєм цього дня молодь зі співами й жартами прямує до річки, розкладає вогнище та танцює навколо них. Багато таємниць обіцяє розкрити ніч на Івана Купала.

06 липня 2015 року біля річки Синиця бібліотекарем юнацького абонементу Гавлінською Тетяною Володимирівною була проведена народознавча бесіда «Ой на Івана, ой на Купала». Також був проведений майстер – клас з плетіння вінків. На заняття прийшла молодь та діти разом з дорослими.В ході робочої атмосфери присутні від бібліотекаря дізнавалися про символіку квітів купальського вінка та обряди, які пов’язані з цим головним убором. Про свято Івана Купала присутні могли дізнатися і з матеріалів книжкової викладки «Вінок у купальському святі». По закінченні майстер-класу, відбулася справжня фотосесія./Files/images/SAM_2682.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 266