День української писемності і мови

2016-11-09

- "Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства"

П. Куліш

Щороку 9 листопада Україна святкує День української писемності та мови.
Мова - це великий Божий дар для людини. У світі налічується близько трьох тисяч мов. У кожного народу вона своя. А серед них - ніби запашна квітка в чудовому букеті - українська мова. Слово - це те, що дає змогу донести свої почуття, думки, поділитися ними з іншими. Уповні передати найтонші порухи людської душі може лише рідне, засвоєне з дитинства слово. Кожна епоха приносить свої винаходи і відкриття. Найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдячуючи написаному слову люди збагнули світ і своє місце у ньому. Мова народу - найкращий цвіт, що ніколи не в'яне, а вічно живе, розвивається. Бережімо її, збагачуймо, розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити одне одному лише добрі слова, тоді й світ навколо стане кращим і добрішим.

В День української писемності та мови традиційно проводяться різноманітні заходи Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. В Благовіщенській районній бібліотеці також стало традицією проводити заходи до цього свята. 9 листопада для учнів ПТУ №11 було проведено свято української мови «Мово моя, душа голосна України».
В читальному залі районної бібліотеки працівниками була оформлена книжкова виставка : «Світить рідне слово , як жива вода», на якій представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу. Проведено філологічний турнір «Причасти мене розмовою українською мовою» / 1 курс група 62 - кл.керівник Верба А.Ф, майстер виробничого навчання Делян І.Я , 2 курс група 55 - кл керівник Скорик С.Л,майстри виробничого навчання Драганець А.А,Драганець А.Т/

Свято складалось з 4-х частин:

1-ша частина: інформ-досьє «Історія української мови»

2-га частина: мовознавча інтелект-вікторина «Веселкова наша мова»

3-тя частина: поетична п’ятихвилинка «Лунай величне наше слово»

4-та частина: конкурс скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?»

Ведуча заходу Бурлака О. І. дала змогу учням поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності надала можливість учасникам перевірити свої знання з української мови. Під час заходу присутні познайомилися зі скарбами української мови, з її величезними можливостями. Підлітки з задоволенням взяли активну участь в усіх конкурсах.

Приємно, що молоді захід сподобався. Адже хлопці отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії її виникнення та прийшли до висновку, що народ, держава, мова – це поняття не роздільні. Без мови немає народу, і , навпаки, без народу не існує мови./Files/images/20161109_110959.jpg/Files/images/20161109_105728.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 323