День вишиванки в бібліотеці.

2018-05-17

У третій четвер травня в Україні відзначають чудове свято – День вишиванки. Зародилося воно відносно недавно – у 2006 році. Це свято придумала студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. З часом свято стало міжнародним. Загалом День вишиванки святкують у 60 країнах світу. Цього дня мільйони людей вдягають вишиті сорочки на роботу, до школи, в садочок, на прогулянку, щоб нагадати про давні звичаї нашого народу, про красу й неповторність рідної землі . Цьогоріч День вишиванки в Україні відзначають 17 травня.

Вишиванка в Україні завжди відігравала велику роль. Це наш український національний оберіг. Це ідентичність України. Вона ніколи не була простою одежиною. Вона була символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть. Дівчата готували собі вишиванки як посаг, дарували вишиті сорочки коханому парубку. Тогочасну українську хату неможливо було представити без чарівної скрині з вишитими сорочками для господаря та господині – вишиванки були сімейним скарбом, а вміння прикрашати сорочки вишивкою – мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління. Кожен птах, кожна квітка, що прикрашає вишиванку, має своє символічне значення, спрямоване на добре та щасливе життя. Важливими є також правильно підібрані кольори: червоний, зелений, чорний. Створена руками, така вишиванка всотує не тільки частинку душі того, хто її зробив, а ще є зв’язком між минулим, його традиціями і цінностями та сучасністю.

З нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки бібліотечні працівники Благовіщенької центральної районної бібліотеки з великим задоволенням підготували виставку-експозицію «Вишивки чарівної краса» , на якій представлені прекрасні роботи , барвисте творіння жіночих рук майстринь – вишивальниць - О. Рижук, Л. Міщенко, Л. Лотецької. Слухаючи розповідь про їх виготовлення, присутні мали змогу доторкнутися до прадавнього скарбу, що не губиться в віках. Перехожі приєднувалися до нас з радістю, щоб і собі відчути святість, заповідану предками.

Українська вишиванка є абсолютно унікальна – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне – показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

Тож одягаймо, друзі, вишиванки, щоб українців побачив світ!

/Files/SAM_4317.JPG

/Files/SAM_4323.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 213