День Гідності та Свободи

2018-11-21

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З нагоди Дня Гідності та Свободи в центральній районній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку пам'ять «Події, що змінили нас». Відвідувачам бібліотеки пропонується - історія революцій гідності, фотодокументи, творчість майданівців, художнє відображення боротьби за національну гідність у творах письменників.

В читальному залі центральної районної бібліотеки для студентів професійно технічного ліцею проведено годину пам’яті «Україна – країна гідності і свободи» за участю голови райдержадміністрації В.Зосима, керівника апарату райдержадміністрації Н.Футоран, лідерів районних організацій політичних партій та громадських організацій, профспілок, начальників структурних підрозділів райдержадміністрації .

Голова районної державної адміністрації вітаючи присутніх з Днем Гідності та Свободи наголосив, що сотня активістів Майдану пожертвували найціннішим, що у них було і подвиг яких ми будемо пам’ятати вічно, їхня мужність переказуватиметься з покоління в покоління, вони - Герої нашого часу.

Україна - це територія гідності й свободи. За час незалежності нашої Батьківщини не одному поколінню довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на свободу і гідне життя: 2004 рік - прояв громадянської активності під час Помаранчевої революції; 2013 рік - Революція Гідності, що призвела до політичних та суспільних змін в Україні. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи. Чим була вона для кожного з нас? В першу чергу, Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людяності та гідності. Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян - справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною - ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про Героїв Небесної Сотні, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну - власне життя - розповіла ведуча - директор районної централізованої бібліотечної системи К.Чабанюк.

Також присутні мали можливість переглянули короткі мультимедійні хроніки подій Революції Гідності В кінці заходу присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули за світле майбутнє, хвилиною мовчання .

/Files/images/SAM_4604.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 214