Культурний карантин: що читати і дивитися вдома

2020-04-03

«Відкрита книга» – онлайн-бібліотека української та світової класики

Ресурс без жодної реклами з літературними творами, які стали суспільним надбанням світової культури. Окремою рубрикою виділені твори зі шкільної програми зарубіжної та української літератури – тож знадобиться не лише аби самому пригадати класику, а й щоб підготувати школярів до виходу на навчання.

«Project Gutenberg» – найстаріша універсальна е-бібліотека

Сайт є громадською ініціативою та містить близько 60 тис. книг у вільному доступі: від белетристики до наукових робіт англійською, португальською, німецькою та французькою мовами. Щоправда, більшість книг тут також зразки класики або твори, які були видані давно й на них згідно американського законодавства вже не діють авторські права.

УКРАЇНСЬКІ ОНЛАЙН-БІБЛІОТЕКИ

  • Слухай

Перша в Україні онлайн-бібліотека аудіо-книг Слухай.

  • Бібліотека Інституту національної пам'яті

Український інститут національної пам’яті розмістив у вільному доступі всі книги, видані під його егідою в електронному форматі.

«Europeana collections» – ресурс культурної спадщини Європи

Оцифровані матеріали тисячі європейських бібліотек, архівів і музеїв на одному сайті. Тематичні колекції картин, добірки творів авторів і навіть пошук зразків образотворчого мистецтва за домінуючим кольором.

Сайт є не лише онлайн-галереєю. Тут також можна знайти лонгріди англійською про культурні процеси у світовій історії та творчий шлях митців і мисткинь у рубриці «Блоги».

WikiArt – онлайн-енциклопедія мистецтва

Тут зібрано 250 тис творів мистецтва авторства 3 тисяч художників та художників сімома мовами, в тому числі українською.

«WiseCow» – вільний відеолекторій

Лекції про історію, мистецтво, журналістику, літературу, моду, кіно й соціум. У розділах можна знайти відеоматеріали про історичних постатей та митців, а можна отримати експрес-курс про сторіччя тієї чи іншої сфери за 100 хвилин.

Бонусом – кумедне оформлення сайту з корівками.

«EdEra» – студія онлайн-освіти

Проєкт намагається поєднати на одній платформі безкоштовні курси, які будуть цікаві всім – від школярів до людей різних професій, зокрема, юристів, економістів, викладачів. «EdEra» також пропонує матеріали для підготовки до ЗНО й серії лекцій на соціальні теми: про медіаграмотність, права людини та домашнє насильство.

Кiлькiсть переглядiв: 109