Голодомор : біль народний

2022-11-28

Голодомор 1932 - 1933 років в Україні – жахлива сторінка нашої спільної історії. Нині українське суспільство переосмислило наслідки, характер, масштаби трагедії і гідно вшановує пам'ять мільйонів співвітчизників.Минуло 90 років від початку Голодомору1932-1933 років, але російська влада робить спроби знову знищити українську націю, в тому числі голодом.

В Богданівській бібліотеці щорічно проводяться скорботні заходи до дня пам'яті жертв Голодомору. Так читачі змогли ознайомитись з книжковою виставкою "Гірка спокута"та засвітили свічку”. Голодомор приховували не лише від зовнішнього світу,а й від нащадків жертв. Незважаючи на всі заборони та замовчування,українці завжди пам'ятали,як радянська влада голодом намагалась знищити українську націю.

До цієї трагічної дати в Великотроянівській сільській бібліотеці розгорнуто книжкову виставку " Пам'ятаємо про Голодомор..."

Завідуюча Грушківською бібліотекою Людмила Солтик створила буктрейлер “Схилімо голови в скорботі” та оформила книжкову вистаку “Україна: роки скорботи”

Данилово — Балківською бібліотекою спільно з гімназією, сільськими будинками культури проведено на кладовищі біля пам'ятного знака жертвам голодомору годину пам'яті "Ніхто не забутий Ніщо не забуте". До присутніх звернувся старості села Володимир Звенигородський .Також учні школи читали вірші про Голодомор. Поклали квіти до пам'ятного хреста та хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять тих, кого в ті роки не відспівували, не оплакували, не поминали. Голодомор – це жахлива сторінка історії нашого народу, на якій чорними літерами записані мільйони загиблих душ в сільській бібліотеці оформлено виставку-реквієм “Холодний подих згаслої свічі”. На виставці представлені книги про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.

В Йосипівській бібліотеці оформлена виставка -пам'ять “Чорна сповідь моєї Вкраїни” та відеопрезентація.

Користувачі Кам'янобрідської сільської бібліотеки стали учасниками хвилин пам’яті « Не згасне свічка вдячності і скорботи».

Година пам'яті "Запали свічку пам'яті'" проведена в Лозуватській бібліотеці.

Луполівська сільська бібліотека провела годину — реквієм “ Людської пам'яті , свіча хай палає” .

Новоселицька сільська бібліотека разом з будинком культури провели вечір пам'яті "Голодомор - чорна сповідь моєї Вітчизни". Бібліотекар ознайомила присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому селі. Наприкінці заходу був проведений огляд літератури під час якого бібліотекар ознайомила з книжковими виданнями, в яких містяться інформація про страшні роки голодомору в Україні. Голодомор 1932- 1933 років назавжди залишиться в нашій пам'яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам'ять - це нескінченна книга , в якій записано все життя, і життя людини, і життя країни.

В Синицівській бібліотеці організовано і проведено годину пам'яті «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни». Під час якої бібліотекар ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні. Покладено квіти і вшанували пам’ять загиблих під час страшного Голодомору хвилиною мовчання

В Синьківській сільській бібліотеці проведено годину скорботи " Голодомор в Україні: злочин проти народу".

З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні в Шамраївській бібліотеці оформленавиставка – реквієм «Їм дзвони не дзвонили», н а якій представлена література, що розповідає про причини та наслідки цієї трагедії.

Кiлькiсть переглядiв: 18