До вшанування пам'яті героїв Крут

2022-01-31

Однією з найбільш трагічних , але й значущих подій Української революції 1917 – 1921 років була битва під Крутами. 29 січня 1918 року відбулася жахлива подія в українській історії – бій під Крутами , який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

З метою вшанування пам’яті загиблих під Крутами бібліотеками Благовіщенської МПБ проведено цикл заходів для різних категорій своїх відвідувачів.

В міській бібліотеці для учнів Благовіщенсько технічного ліцею – вихователь Н. Загальська – пройшла інформаційна година «Пам’ятаємо про Крути», присвячена далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року. Під час заходу увагу було привернуто до важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність. Присутні на заході подивились відео «Пам’ять про Крути». Викладка літератури «Крути: подвиг і трагедія» дала змогу всім бажаючим ознайомитися з літературою, яка є в бібліотеці про героїчний подвиг нашої молоді. Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих під Крутами.

В Грушківській бібліотеці проведено інформаційну годину «Крути -наша слава, наша історія»

Героям, що загинули в страшному бою під Крутами була присвячена відеогодина «Сторінка історичної пам'яті», яку провела Йосипівська бібліотека.

Вшановуючи пам'ять українських юнаків,які загинули за кращу долю України в 1918 році, в Лозуватській бібліотеці проведено годину пам'яті “України обпалений цвіт”, виготовлено виставку -пам'ять “ Згадаємо юність, що згоріла в Крутах”

В Новоселицькій та Синицівській бібліотеці проведено інформаційну годину «Пам’ятай про Крути» також було оформлено книжкову виставку “Понад усе вони любили свій коханий край”

Кiлькiсть переглядiв: 16