«ВИШИВАНКА – магічний код нації!»

2022-05-20

З нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки та в рамках обласної бібліотечної акції «ВИШИВАНКА – магічний код нації!» працівники Благовіщенської міської бібліотеки для дорослих підготували виставку-експозицію «Вишивки чарівної краса» , на якій представлені прекрасні роботи майстрині – вишивальниці - Людмили Міщенко. Також проведено народознавчу годину «Вишиванка − одвічний предків талісман» для учасників клубу «Гармонія» Присутні дізнались про історію української вишиванки, типи вишивок різних регіонів України, знаки та символи стародавньої вишивки ; уважно слухали цікаві факти, прислів’я про вишиванку та вислови відомих українців про те, чим саме для них є вишита сорочка; ознайомилися з чудовими книгами та журналами про українську вишивку, які є в фонді бібліотеки. Прекрасні пісні про вишиванку та пізнавальна вікторина в кінці заходу додали всім присутнім патріотичного настрою.

Благовіщенська бібліотека для дітей провела народознавчу палітру «Вишиванка - національна святиня», на яку завітали юні користувачі бібліотеки. Багато цікавих фактів про вишиванку розповіла бібліотекар М. Кулик.

Флеш-моб "Вишиванка є символом нескореності" провела Великотроянівська бібліотека, “Вишиванка - берегиня генетичного коду України” проведено в Грушківській бібліотеці.

Йосипівська бібліотека презентувала відео калейдоскоп"Українські вишиванки- наче райдуги світанки" .

В Синицівській сільській бібліотеці відбулася година цікавого народознавства «А над світом вишиванка цвіте…», на яку завітали дорослі і діти нашого села. Багато цікавих фактів про вишиванку розповіла бібліотекар Людмила Царелунга. Вона звернула особливу увагу на регіональні особливості та техніки вишивки на прикладі сорочок, рушників, картин представлених на виставці в бібліотеці. Бібліотекар провела майстер-клас вишивка бісером . Завершився захід знайомством з книжковою виставкою на якій представлені матеріали про історію вишивки та народне вбрання українців. Пригостили відвідувачів солодощами.

Вишиванка є символом краси,здоров'я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності , пам'ять народу ,вірність і любов . У Дельфіновській сільській бібліотеці відбувся день народознавства "Вишиваю Вишиванку" . Присутні дізнались про стародавні корені вишиванки, історичні факти ,секрети давнього ремесла :фарбування нитки для вишивання вишиванки, а також проведено майстер-клас з вишивання.

Синьківська сільська бібліотека спільно з будинком культури провели флеш моб "Вишиванку одягай--перемогу наближай!"

В Даниловобалківській сільській бібліотеці проведений інформаційний екскурс "Візерунки вишиванок".

В Богданівській сільській бібліотеці проведено годину спілкування "Вишиванку одягаю, Україні перемоги бажаю".

Луполівська сільська бібліотека провела годину цікавого народознавства,, А над світом українська вишиванка цвіте .''

У Новоселицької сільській бібліотеці була проведена народознавча година ,,Вишиванка - магічний код нації"

В рамках мистецьких заходів до Дня вишиванки бібліотечні працівники прийняли участь у флешмобі «Нитками вишита любов» та фотосесії.

Кiлькiсть переглядiв: 15