Хрещення Київської Русі :його історичне значення для розвитку християнства

2013-07-23

Зустріч з духовенством релігійних громад району
/Files/images/P7230017.JPG
В рамках проведення заходів з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі, 23 липня 2013 року в читальному залі районної бібліотеки для дорослих відбувся круглий стіл " Хрещення Київської Русі : його історичне значення для розвитку християнства" за участі представників духовенства району, на якому були присутні керівники райдержадміністрації та районної ради , присвячений історії хрещення Київської Русі та ролі християнства в житті українського народу.

Відкриваючи зустріч керівник апарату райдержадміністрації Н. Футоран наголосила, що 1025-річчя хрещення Київської Русі - визначна подія в духовному та суспільному житті України, яка має стати святом торжества європейської ідентичності України, а гідне святкування цієї події – це демонстрація усвідомлення українським народом свого духовного коріння та поваги до вічних цінностей нашої історії. Цю зустріч ми розглядаємо як важливу частину державно-церковних відносин і сподіваємось що вона сприятиме подальшому утвердженню духовних цінностей у нашому суспільстві, поширенню об’єктивних знань з історії України, налагодженню більш тісної співпраці влади та Церкви в процесі духовного відродження, збереження порозуміння і злагоди та співпраці між християнськими конфесіями. Президент України В.Ф.Янукович, говорячи про ювілей – 1025 річчя запровадження християнства у якості державної релігії Київської Русі, підкреслює: «Упровадження християнства виявилося не лише релігійним актом, але й державною, політичною культурною необхідністю. Воно дало можливість Київській державі увійти в коло країн християнської цивілізації, які становили тоді ще не розділений європейський світ, стати складовою його інтелектуального і духовного надбання, рівноправним, визнаним суб’єктом міжнародних відносин…»

Із історією хрещення Київської Русі та її історичним значенням присутніх ознайомив благочинний Ульяновського району УПЦ, настоятель храму святого великомученика Димитрія Солунського м. Ульяновка протоієрей Валентин Шевчук, зауваживши що понад 10 століть тому святий рівноапостольний князь Володимир прийняв доленосне рішення, яке рішучим чином вплинуло на подальшу історію нашої Батьківщини. Завдяки прийняттю християнства почався потужний розвиток вітчизняної культури, спостерігається розквіт писемності і літератури, образотворчого мистецтва та архітектури. Саме з Хрещенням Русі на наших землях починає затверджуватися істинна духовність, виникає державність.

Про етапи становлення християнства на Русі до її хрещення Святим рівноапостольним князем Володимиром детально розповів настоятель храму святого благовірного князя Ігоря Чернігівського (УПЦ) с. Новоселиця, ієрей Дмитро Тіхонов, вказавши що складним і тернистим був шлях духовного відродження. І не дивно, що осанна міцніла в очисному полум'ї сумніву, спротиву й боротьби. Та все ж таки наші пращури прийняли християнство дуже глибоко, будучи готовими нести правду і любов Христа до людей, ради них терпіти зневагу, тортури і смерть. Тому євангельські заповіді прийшли до нас, як джерельна вода до спраглих.

Про життя та діяльність святих рівноапостольних слов'янських просвітителів та проповідників християнства, творців слов'янської абетки (кирилиці) братів Кири?ла і Мефо?дія була захоплююча розповідь настоятеля храму Святого Духа с. Кам’яна Криниця (УПЦ), протоієрея Олександра Літвінова. Протоієрей Олександр наголосив, що створивши основу слов’янської писемності брати заклали міцне підґрунтя для становлення християнства, а старославянська мова є і донині основною ланкою, що поєднує славянські християнські громади та зберігає православній церкві її самоідентичність. Відмічено що в саме в цьому році виповнюється 1150 років місії святих братів Кири?ла і Мефо?дія.

Своїми думками з вищезазначених питань поділились вчитель історії Ульяновської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Шевченко Наталія Петрівна, вчитель історії навчально-виховного комплексу «Ульяновська гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1” Дмитришина Катерина Борисівна, вчитель історії Луполівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Царенко Неля Василівна. Зокрема вказавши на політичний аспект прийняття християнства, що стало основою державотворення на землях Руських, а також на беззаперечно велику соціальну роль церкви в сучасному житті. Всі присутні зійшлися на думці що життєвий приклад батьків, об’єднання зусиль церкви та школи у вихованні молодого покоління є запорукою його духовного становлення.

На завершення зустрічі керівник апарату райдержадміністрації Н. Футоран подякувала всім за плідну роботу, привітала із 1025-річчя хрещення Київської Русі - визначною подією в житті українського народу та подякувала представникам духовенства і вчительства за їх невтомну, щоденну працю щодо відродження духовності, утвердження високих моральних цінностей в нашому суспільстві та вихованні молоді.

/Files/images/P7230014.JPG/Files/images/P7230013.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 783