Національна єдність та громадська злагода: історичні та сучасні аспекти

2014-01-22

Двадцяте століття залишило нам у спадок чимало подій, що не втрачають значущості та потребують осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби Українства за свободу, незалежність, державність.

До таких подій належить і 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності!

22 січня 2014 року в читальному залі районної бібліотеки відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Національна єдність та громадська злагода: історичні та сучасні аспекти».

В роботі «круглого столу» взяли участь голова Ульяновської районної державної адміністрації Торяник М.В., голова районної ради Буй А.П., заступник голови районної державної адміністрації Вербецька Л.І., керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та окремих установ, представники інститутів громадянського суспільства, депутати районної та міської ради, представники духовенства.

Учасники «круглого столу» обговорили історичні передумови підписання Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки та вплив на сьогодення цієї події. Голова районної державної адміністрації М.Торяник зазначив, що забезпечення національної єдності та громадянської злагоди – ключова позиція політики Президента України.

Ідея єдності держави була однією з найзаповітніших мрій українців протягом багатьох сторіч і цей документ був самим серйозним кроком до об’єднання більшості етнічних українських земель у єдине державне утворення.

Голова районної ради Буй А.А. зауважив, що активна пропаганда ідеї єдності Українського народу та зміцнення державності, сприяння консолідації громадян різних національностей та поглядів – завдання Президента України владі на місцях.

На засіданні «круглого столу» відзначено, що лише в єдності можна досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України.

Учасники «круглого столу» наголосили, що ті історичні події були підґрунтям відродження незалежної соборної демократичної України та утвердженням національної ідеї

/Files/images/P1220035.JPG/Files/images/P1220032.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 190