Крути – наша слава, наша історія

2014-01-29

Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини.

96 років тому назад у бою під Крутами, що на Чернігівщині, понад 300 курсантів військової школи, студентів та гімназистів, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із значно переважаючим, добре озброєним і вишколеним противником і протягом кількох днів стримували на підступах до Києва величезну більшовицьку армію. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Однак це – символ нескореного духу нашої нації. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу.

З метою виховання у громадян, особливо молоді, поваги до історичного минулого українського народу, вшанування пам’яті українських юнаків, що полягли в бою під Крутами в читальному залі районної бібліотеки оформлено книжкову виставку "Крути – наша слава, наша історія" , а також проведено інформ-хвилинку./Files/images/IMG_2192.JPG/Files/images/DSCN0092.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 188