перепоховання шевченка

2014-05-22

Вже друге століття поспіль людство не перестає вражати геніальність Кобзаря, його багатогранна унікальна спадщина. Суть цієї феноменальності спробував розкрити сучасний український письменник В. Базилевський: «Шевченко – явище унікальне… Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття, ява й найпотаємніші сни. Нас просто не існує без нього. Уявити себе без Шевченка – все одно, що без неба над головою. Він – вершина парості родового дерева, виразник і хранитель народного духу».

Митець залишив по собі достатньо велику спадщину. Протягом багатьох десятиліть читачі захоплюються його поетичним талантом (до нас дійшло 835 творів). Він був не лише талановитим поетом, а й не менш талановитим драматургом, прозаїком, філософом, етнографом, фольклористом і, зрештою, талановитим художником (живописцем, гравером, скульптором).

Його ім’я присвоєно Київському університету, Національному театру опери та балету, багатьом закладам, в тому числі – бібліотекам, а також – вулицям.

22 травня – важлива дата для кожного українця. У цей день прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано в Україні. Поету, художнику, мислителю і Великому Кобзареві була присвячена літературна година „ Шлях Кобзаря ”, учасниками якої були представники громадкості міста, працівники закладів культури. Під час проведення заходу присутні мали можливість більше дізнатися про цікаві та маловідомі факти перепоховання Тараса Шевченка. Емоційно підсилював захід і перегляд відео слайдів про життя та творчість великого Кобзаря.

Після закінчення заходу присутні вшанували пам'ять Кобзаря покладанням квітів до погруддя Т.Г.Шевченка.

/Files/images/P5220016.JPG/Files/images/P5220020.JPG
Кiлькiсть переглядiв: 199