Краєзнавча робота бібліотек: традиції та пошук інновацій

Краєзнавство - це безцінна скарбниця історичного досвіду багатьох поколінь, всього найкращого, що в сфері матеріальної і духовної культури витримало випробування часом. Воно є своєрідним містком, який поєднує покоління минулі з поколіннями сьогоднішніми й прийдешніми.

Саме з метою формування у працівників фахового розуміння проблем бібліотечного краєзнавства,15 березня 2017 року на базі Благовіщенської центральної районної бібліотеки пройшов районний семінар-практикум бібліотечних працівників.

Краєзнавство стало одним з пріоритетних напрямів ро­боти кожної книгозбірні району. Саме краєзнавча діяльність дозволяє зробити бібліотеки особливим краєз­навчим центром громади, відмітила в своєму виступі директор Благовіщенської ЦБС Чабанюк К.Д., цьому сприяють , як традиційні , так і інноваційні масові заходи, які проходять в бібліотеках та пошукова робота. Досвід роботи бібліотек був представлений на виставці інформаційно – методичних матеріалів та під час слайд-презентації.. Інновації стали невід’ємною частиною бібліотечного життя. Вони допомагають бібліотекам стати конкурентноздатними, запроваджувати нові бібліотечні послуги, формувати позитивний імідж в суспільстві і конкретній громаді. Методист ЦБС Бурлака ознайомила працівників з інноваційними формами роботи, серед них айс-стопери, бібліотечні флешмоби, бібліоквести, бук-слеми, виставки-інсталяції, буккросінги, поетичні зорепади, краєзнавчі лабіринти та інші.

Робота краєзнавчого напрямку з читачами-дітьми має свої особливості. Адже маленьким користувачам подавати інформацію про минуле та традиції рідного краю потрібно в цікавій для них формі. Саме про основні форми популяризації краєзнавчої літератури юним відвідувачам розповіла бібліотекар дитячої бібліотеки Бершадська В.В..

Свою першу збірку «Моє село - мій рідний край» учасникам семінару презентувала наша землячка, жителька села Луполове Марія Івах. До збірки увійшли поетичні та прозові твори. Марія Іванівна , крім літературного дару, ще має красивий голос, малює, вишиває.

Цікаво пройшов аукціон креативних ідей, під час якого сільські бібліотекарі активно пропонували свої креатині ідеї масових заходів по краєзнавству. Учасники семінару обмінялися досвідом роботи своїх бібліотек та відзначили, що отримані на семінарі знання дають змогу бібліотечним фахівцям мислити та діяти професійно, краще орієнтуватися в соціальних та виробничих умовах, що зазнають постійних змін, закріплювати та поглиблювати свій професійний кругозір.

/Files/images/SAM_3389.JPG

/Files/images/SAM_3375.JPG

Семінар-практикум щодо планування.

2 грудня для працівників сільських бібліотек-філій проведено районний семінар-практикум «Планування та звітність бібліотеки. Нові напрямки роботи ЦБС у світі сучасних вимог». Відкрила семінар директор Ульяновської ЦБС Чабанюк К.Д., яка наголосила на тому, що сьогоднішні реалії ставлять перед бібліотечними працівниками нові вимоги, змушують їх працювати з людьми і для людей.

Провідні спеціалісти ЦРБ і РДБ надали ряд консультацій по звітності за 2015 рік та особливостях планування на 2016рік. Так, методист ЦБС Бурлака О.І. зупинилася на основних напрямках роботи на наступний рік, звернула увагу присутніх на інноваційні форми і методи роботи, які слід включити до річних планів роботи. Заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Лозінська О.Г. наголосила на основних пріоритетах роботи бібліотек з дітьми на 2016 рік.

/Files/images/SAM_2857.JPG/Files/images/SAM_2858.JPG

Імідж сучасного бібліотекаря – професіонала

Поняття "імідж", яке в перекладі з англійської означає "створення образу", сьогодні міцно увійшло у вжиток в різних державних і громадських сферах. Але словосполучення "імідж бібліотекаря" для багатьох звучить незвично.Вважається, що імідж - частина дій публічних людей. Тим більше це повинно відноситися до представників бібліотечної професії. Хто, як не бібліотекарі, щодня спілкується з великою кількістю людей? Сміливо можна говорити про те, що вони - публічні люди. «Імідж сучасного бібліотекаря – професіонала» - за такою темою працівниками Ульяновської центральної районної бібліотеки був організований семінар для сільських бібліотекарів.
Учасники семінару прослухали виступ директора ЦБС Чабанюк К.Д. « Портрет сучасної бібліотеки», отримали консультації «Культура сучасного бібліотекаря», « Бібліотерапія – один із напрямків діяльності бібліотеки». Всі присутні прийняли участь в творчому діалозі «Фахові цінності бібліотекаря як основа його професійної етики» та цікаво пройшов обмін досвідом «Один цікавий день з життя бібліотеки». Методист ЦБС Бурлака О.І. провела з працівниками системи тренінг «Імідж сучасного бібліотекаря – професіонала».
Під час семінару було звернуто увагу на типи поведінки бібліотекарів, культуру спілкування бібліотекаря та читача. Адже читачі судять про бібліотеку, перш за все, за її співробітниками, з якими вони спілкуються. Знання, вміння, навички, цільові установки працівників бібліотек є тими факторами, від яких залежить успішне функціонування бібліотеки та якість наданої інформації. Бібліотека як центр підтримки і розвитку інтересу до читання

«Бібліотека як центр підтримки і розвитку інтересу до читання

29 березня в районній бібліотеці для дорослих проведено семінар – практикум «Бібліотека як центр підтримки і розвитку інтересу до читання» для всіх працівників бібліотечної системи. Директор ЦБС К. Д. Чабанюк у своєму виступі відмітила особливий світ бібліотеки. З одного боку , це скарбниця духовного досвіду людства, з іншого – соціальний інститут, покликаний доносити досвід до кожної конкретної людини, звертаючись до її особистості, враховуючи вікові смаки та уподобання. Справити враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму , внести ауру новизни і творчості, працювати щоденно з людьми – завдання не з легких. Зміни , які відбуваються навколо, потребують нових рекламних рішень, нових підходів, свого стилю. Імідж наших бібліотек повинен довести, що ніхто інший, окрім неї,не може надавати таких різнопланових послуг. Звісно , в наш час дуже складно бібліотеці конкурувати з комп’ютерами та телебаченням. Треба постійно вигадувати щось нове, цікаве, щоб користувачі із задоволенням приходили до нас не тільки по книги, а просто поспілкуватися, подивитися нові журнали, щось запитати, про щось дізнатися. Адже тільки так ми не зіпсуємо свій імідж, а бібліотека буде залишатися втіленням нового і незнаного. Методист О.І.Бурлака підготувала методичні рекомендації «Можливості бібліотеки щодо просування читання у молодіжне середовище: сучасний підхід» та виставку «На бібліосейшені у методиста» З консультацією виступила заступник директора по роботі з дітьми О.Г. Лозінська , яка дала поради з використання нових форм роботи із залучення читачів. Бібліотекар відділу комплектування В.В. Діденко зробила бібліографічний огляд літератури «Нові надходження». Інноваційним досвідом роботи поділилися бібліотекарі сільських бібліотек – філіалів. Усі насолоджувались неформальним спілкуванням за чашкою чаю.

/Files/images/DSCN0112.JPG/Files/images/DSCN0117.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1021